تسنیم/آرزو بنی‌هاشمی، رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: به منظور جلوگیری از آسیب‌رسانی به درختان مناطق جنگلی چهارمحال و بختیاری تاکنون تعداد 700 آبگرمکن خورشیدی در مناطقی که سوخت آن‌ها با استفاده از هیزم و چوب جنگل تامین می‌شود، توزیع شده است.
وی با اشاره به اینکه آبگرمکن‌های خورشیدی با قیمت یارانه‌ای در اختیار مردم قرار می‌گیرد، افزود: این آبگرمکن‌ها در روستاهای جنگلی شهرستان‌های لردگان، کوهرنگ، کیار و اردل توزیع و نصب شده است.
رئیس حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح‌های مدنظر این اداره کل برای کاهش استفاده از هیزم به عنوان سوخت با تکیه بر استفاده از انرژی‌های نو است به همین منظور استفاده از آبگرمکن‌های خورشیدی ترویج شده است.
آبگرمکن خورشیدی ضامن بقای جنگل‌ های زنجان؛ تغییر الگوی مصرف سوخت در روستاهای حاشیه جنگل‌ها اجرا می‌شود
بنی‌هاشمی ادامه داد: در سال‌های گذشته از تانکرهای سوخت، کپسول گاز، تنورهای گازی و وسایلی که مورد نیاز مردم مناطق جنگلی استان است، استفاده می‌شد اما این موارد متکی به استفاده از نفت است که همکاری شرکت نفت و ارگان‌های دیگر را می‌طلبد.
وی اشاره کرد: طی مطالعه‌ای که در دانشگاه شهرکرد انجام شد 136 خانوار لردگانی در بحث استفاده از آبگرمکن‌های خورشیدی مورد بررسی قرار گرفتند که با استفاده از این آبگرمکن‌ها 88 درصد درمصرف هیزم به عنوان سوخت صرفه‌جویی شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3