ایسنا/ کارشناس گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: وجود 18 غار همجوار که محل سکونت انسان های اولیه بوده، این ظرفیت را در تنگ بزازخانه کرمانشاه بوجود آورده که با طراحی یک پارک موزه یا موزه انسان های اولیه، این منطقه را در سطح جهانی معرفی کنیم. 
علیرضا مرادی بیستونی "تنگ بزازخانه" را یکی از بکرترین و زیباترین جاذبه های طبیعی استان خواند و گفت: زیبایی های این منطقه طبیعی و نزدیکی آن به کرمانشاه باعث محبوبیت زیاد آن بین مردم شده و حتی گردشگرانی از سایر مناطق ایران و خارج از کشور برای بازدید از جاذبه های این منطقه در آنجا حضور پیدا می‌کنند. 
وی نبود امکانات و زیرساخت های گردشگری همچون آب شرب، پارکینگ، فروشگاه، سرویس های بهداشتی و... را مهمترین مشکلات تنگ بزارخانه برای گردشگران عنوان کرد و گفت: از آنجایی که این منطقه جزو مناطق حفاظت شده محیط زیست است، لذا انجام هرگونه ساخت و ساز جهت اجرای زیرساخت های گردشگری از گذشته تاکنون با ممنوعیت هایی مواجه بوده، اما می توان با تعامل بین محیط زیست و حوزه گردشگری استان، این مشکل را حل و فصل کرد. 
این کارشناس گردشگری ایجاد زیرساخت هایی قبل از منطقه ورود ممنوع، بکارگیری معماری مناسب با طبیعت منطقه برای اجرای پروژه‌ها و واگذاری این پروژه‌ها به مردم بومی در قالب یک تعاونی را راهکارهایی برای حل مشکلات زیرساختی منطقه گردشگری تنگ بزازخانه عنوان کرد. 
وی خاطرنشان کرد: البته اجرای پروژه‌های زیرساختی در منطقه نباید بگونه ای باشد که باعث خفگی و مخدوش شدن چهره تنگ بزازخانه شود. 
مرادی بیستونی بابیان اینکه چنین اقداماتی در کنار ظرفیت های بالای تنگ بزازخانه می تواند آوازه این منطقه را جهانی کند، عنوان کرد: هنگامی که گردشگری وارد این منطقه می‌شود، مسیری را در دل طبیعت و از کنار کوه های استوار بیستون پیمایش می‌کند تا به آبشارهای زیبایی این منطقه می‌رسد. همچنین در ضلع شرقی این منطقه 18 غار وجود دارد که تنها نقطه ای در ایران است که این تعداد غار نزدیک به هم را در دل خود جای داده است. 
وی بابیان اینکه براساس مطالعات باستان شناسی این غارها در زمان باستان محل زندگی انسان‌های اولیه بوده، افزود: باتوجه به پتانسیل‌های بالای این غارها، می توانیم این منطقه را به عنوان پارک موزه و یا موزه انسان‌های اولیه طراحی و آن را در سطح جهانی مطرح و معرفی کنیم. 
تنگ بزارخانه در محور بیستون به کرمانشاه قرار گرفته است. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :