ایرنا/معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادی کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ملخ های مشاهد شده در این استان از نوع مراکشی و بومی منطقه هستند، گفت: تهاجم ملخ در این استان تحت کنترل است.
علی رخ افروز اظهار داشت: حمله ملخ ها به مرحله طغیان نرسیده است و سالانه برنامه مبارزه با ملخ ها در استان اجرا می شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه کانون ملخ‌های مهاجم در استان ما مراتع دشت مغان و قشلاق‌های دشت خداآفرین بوده و 14 شهرستان نیز در معرض هجوم ملخ‌ها هستند، گفت: هجوم ملخ‌ها به شهرستان خدا آفرین هنوز شرایط را بحرانی نکرده است و در زمینه کانون کوبی جلوتر از استان اردبیل هستیم.
محمود کیا افزود: این ملخ‌ ها از گونه مراکشی و بومی منطقه هستند و ارتباطی با ملخ‌های مهاجم به جنوب کشور یا ملخ‌های مهاجر از سایر کشورها، ندارند.
وی ادامه داد: بر خلاف اخبار منتشر شده در برخی شبکه‌های مجازی، ما همه ساله با مشکل هجوم ملخ‎ها مواجه هستیم و این مشکل، مختص امسال نیست، همچنین شرایط در این منطقه تحت کنترل است و پایش‌ها ادامه دارد.
کیا با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور مبازره با هجوم ملخ‌ها اعلام کرد: در مجموع حدود 200 هزار هکتار زمین در دشت مغان وجود داشت که پس از جدایی اردبیل از آذربایجان شرقی، 100 هکتار آن به استان ما تعلق گرفت و این مراتع و زمین‌ها همه ساله کانون کوبی می‎شوند.
وی خاطرنشان کرد: امکان انتقال این آفت از استان اردبیل به آذربایجان شرقی یا برعکس وجود دارد، اما نمی‎توان گفت این مشکل از استان اردبیل گریبان‌گیر استان ما شده است .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی