باشگاه خبرنگاران/رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: تولیدات کشاورزی آذربایجان شرقی ۵ درصد افزایش می‌یابد.
فتحی در بازدید از مجتمع انبار سرد ایلخچی گفت: هدف اصلی ما در سال رونق تولید، افزایش حداقل ۵ درصدی تولید محصولات کشاورزی در زیر بخش‌های زراعی، باغی و دامی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ است و تمام سعی و کوشش خانواده بزرگ جهادکشاورزی استان در این راستا خواهد بود.
وی با اشاره به سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان در سال ۹۸ که با عنوان سال رونق تولید ملی نام گذاری شده است، گفت: ایجاد صنایع فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی در بلندمدت و کوتاه‌مدت برای کشاورزان و بهره برداران سودآور خواهد بود.
وی اظهار داشت: گسترش این صنایع باعث تثبیت سطح درآمد و افزایش ارزش افزوده تولیدات کشاورزان شده و استمرار تولید را تضمین می‌کند.
وی گفت: بالا رفتن ارزش افزوده علاوه بر افزایش درآمد کشاورزان باعث رونق سرمایه گذاری در بخش شده و در درازمدت منافع آن‌ها را تثبیت و تداوم می‌بخشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی خواهان مشارکت و همکاری تشکل‌های بخش کشاورزی در فرآیند تولید تا عرضه محصولات کشاورزی شد.
علی اکبر نژاد مدیر تعاون روستائی استان نیز با بیان اینکه در حال حاضر در این انبار محصول سیر خرید، ذخیره و جهت صادرات به کشور‌های روسیه، آلمان، عراق، اوکراین و آذربایجان آماده و بسته بندی می‌شود، ادامه داد: با فعالیت این سردخانه برای ۱۵۰ نفر کارگر به صورت روزانه از مرحله تخلیه بار تا بسته بندی اشتغالزایی مستقیم و برای ۲۰۰ نفر اشتغالزایی غیرمستقیم ایجاد شده است.
وی گفت: علاوه بر ذخیره سازی و انبار کردن سیر برای مصارف داخلی و صادرات، تولید انواع ترشی از جمله ترشی سیر و ترشی گل سیر از دیگر تولیدات این سردخانه است ضمن اینکه بریده‌های بوته‌های سیر نیز برای مصرف خوراک دام به فروش می‌رسد.
وی اعلام کرد: این سردخانه با اعتباری افزون بر ۱۸۳۴۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۵۱۰۰ مترمربع احداث شده و سرمایه در گردش این سردخانه ۵ میلیارد تومان است.
مساحت اراضی کشاورزی استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار است و سالانه در حدود ۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در این استان تولید می‌شود.
استان آذربایجان شرقی در زمینه تولید برخی محصولات همچون پیاز، سیب زمینی، عدس، زردآلو، سیب درختی، گوشت قرمز، تخم مرغ، عسل و شیر خام رتبه نخست تا پنجم کشور را در اختیار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی