آخرین خبر/ فردی که با وعده های دروغین اقامت در کشورهای همسایه از طعمه های خود کلاهبرداری می کرد با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ دستگیر شد.
سرهنگ مهدی فضلی علیشاه فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با اعلام این خبر گفت: درپی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری با موضوع ترغیب افراد به سفر به کشورهای خارجی پیگیری موضوع به صورت ویژه دردستور کار پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ قرارگرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد که با توجه به ارتباط دوستی قدیمی مالباخته و متهم و به علت بیماری و شرایط خاصی که داشته ، نامبرده را ترغیب به سفر به کشور های همسایه جهت مداوا و تشکیل یک زندگی مرفه می کند .
سرهنگ فضلی علیشاه ادامه داد: مالباخته که فریب متهم را خورده بود با فروش منزل پدری اش وقرض گرفتن از آشنایان کشور را ترک کرده و متهم نیز در خارج از کشور با حیله ونیرنگ مقدار 500 میلیون ریال وجه و اموال شخصی وی را گرفته ومتواری می شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان با انجام اقدامات پلیسی ، متوجه بازگشت و مخفی شدن متهم در یکی از روستاهای ساوجبلاغ شدند که در یک فرصت مناسب با هماهنگی مقام قضائی نامبرده دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.
این مقام انتظامی اظهار کرد: متهم که دارای سوابق کیفری متعددی است پس از آزادی از زندان با شناسایی دوستان و آشنایانی که تمایل به اقامت در خارج از کشور را داشته و یا دچار بیماری بوده و قصد سفر به خارج از کشور برای مداوا را دارند با ترفند خاصی اعتماد آن ها را جلب کرده و پس از خارج کردن سرمایه های مالباختگان از کشور به بهانه خرید خانه و یا پرداخت هزینه های اقامت ، تمام دارایی ها آن ها را گرفته و متواری می شد .
سرهنگ فضلی علیشاه در پایان به شهروندان توصیه کرد: در مواجه با افرادی که با وعده های واهی قصد ترغیب افراد به اقامت کشورهای خارجی را دارند از صحت ادعای آن ها اطمینان حاصل کرده و درصورت تمایل برای سفر به کشورهای خارجی از آژانس های مسافرتی مجاز استفاده کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af