باشگاه خبرنگاران/معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به فوت سارا زن باردار ۳۱ ساله در ۲۸ اسفند سال گذشته در یکی از بیمارستان‌های کرمان گفت: عوامل دست اندرکار این پرونده به دلیل قصور در اقدامات به نظام پزشکی معرفی شدند.
هاشمیان گفت: تناقضات متعددی در پرونده فوت مادر باردار کرمانی وجود دارد.هرچند تذکر‌های تخلفات در پرونده بیمارستان و عوامل دست اندر کار ثبت شده است.
وی با بیان اینکه عوامل درگیر در پرونده مرگ مادر باردار کرمان در نظام پزشکی پاسخگو خواهند بود، افزود: پزشک معالج، ماماها، پرسنل اتاق عمل و مسئول فنی بیمارستان به نظام پزشکی می‌روند.
وی تاکید کرد: قصور در اقدامات مرتبط با زایمان مادر باردار کرمانی آن هم در مرکز استان قابل قبول نیست و نمی‌توان رخداد چنین حادثه‌ای را پذیرفت.
وی افزود: مرگ یک زن باردار توجیه پذیر نیست و ادله حاکی از قصور در پرونده موجود است.
هاشمیان با اشاره به اینکه هر چند دل بازماندگان این حادثه دردناک با چیزی شاد نمی‌شود، افزود: کمیته تخصصی نظام پزشکی قصور احتمالی عوامل دست اندرکار در این پرونده را در قسمت‌های مختلف مشخص می‌کند.
۲۶ اسفند سال گذشته خانم سارا فردوس برای انجام زایمان به بیمارستان ارجمند کرمان مراجعه می‌کند و به دلیل قصور متعدد که مورد تایید مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمان است بعد از خونریزی گسترده به بیمارستان فاطمه الزهرا منتقل می‌شود و سرانجام ساعت هشت صبح ۲۸ اسفند سارا چشم از جهان فرو می‌بندد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00