تسنیم/استاندار تهران با اشاره به لزوم برابری و همخوانی پرداخت مستقیم بانک‌ها با پرداخت‌های غیرمستقیم و طرح‌های ارائه شده از سوی ستاد تسهیل گفت: راه‌حل این مشکل تشکیل شورای عالی بانک‌ها در استان است تا طرف حساب ما معلوم باشد.
انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به ضرورت تحقق رونق تولید اظهار داشت: سال دشواری پیش‌رو داریم چرا که استکبار از همه ظرفیت‌هایش در ایجاد تنش اقتصادی و برهم زدن آرامش کشور استفاده می‌کند.
وی بیان کرد: برای برون‌رفت از این وضعیت یکی از راهکارها توجه به تولید، رونق تولید و معیشت مردم است که مقام معظم رهبری نیز در بودجه 98 توجه به معیشت مردم را گوشزد کرده و امسال را سال رونق تولید نامگذاری کردند.
استاندار تهران افزود: هر قدر کسب و کار و فضای تولید افزایش پیدا کند می‌توان منابع ارزی را از طریق داد و ستد با کشورهای همسایه تأمین کرد.
محسنی بندپی در ادامه با اشاره به مشارکت بخش خصوصی عنوان کرد: در کنار طرح‌های نوسازی و بازسازی نباید از ضرورت سرمایه در گردش غفلت نکنیم چرا که برای دستیابی به مواد اولیه نیاز به سرمایه و نقدینگی بیشتر داریم.
وی همچنین تأکید کرد: انتظار این است که پرداخت مستقیم بانک‌ها با پرداخت غیرمستقیم و طرح‌های ارائه شده از سوی ستاد تسهیل همخوانی و برابری کند.
استاندار تهران سپس به اهمیّت برگزاری جلسات این ستاد اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیّت توجه به رونق تولید جلسات این ستاد باید هفته در میان برگزار شود ضمن اینکه کمیته‌های ذیل کارگروه نیز باید هر هفته تشکیل جلسه دهند.
وی همچنین تصریح کرد: کارگروهی متشکل از بزرگان برای داوری پرونده‌های بانکی شکل گیرد تا در حوزه پرداخت بانک‌ها عملکرد بهتری ارائه شود، ضمن اینکه شورای عالی بانک‌ها نیز باید در استان تهران شکل بگیرد تا طرف حساب ما معلوم باشد.
استاندار تهران ادامه داد: برای رفع محدودیت‌هایی که به واسطه قانون منع استقرار صنایع در شعاع 120کیلومتری استان صورت گرفته با رعایت قوانین زیست محیطی در حال تلاش هستیم تا زمینه اشتغال را توسعه دهیم.
محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به خروجی نامناسب پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها از نمایندگان استان تهران و وزیر اقتصاد برای استماع عملکرد بانک‌ها دعوت می‌کنیم تا شرایط بهتر شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651