رکنا/سرهنگ تورج کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران گفت: زن ۳۱ ساله به نام نازنین با حضور در اداره پلیس از کلاهبرداری میلیونی یک رمال و فالگیر در یکی از شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی خبر داد.
وی افزود: زن جوان در اظهاراتش عنوان کرد مدتی است که اتفاقات عجیبی و ناراحت کننده‌ای در زندگی‌ام رقم خورده و با این مشکلات احساس کردم به زندگی ام نگاه بد بینانیه شده به همین خاطر به دنبال راه حل بودم تا اینکه در یکی از شبکه‌های اجتماعی با یک صفحه که تبلیغات در زمینه دعانویسی و رمالی بود آشنا شدم.
رییس پلیس فتا تهران گفت: زن جوان در تحقیقات ادامه داد که همان ابتدا به مدیریت گروه تلگرامی پیام دادم که زن دعانویس ابتدا سوالاتی در خصوص زندگی شخصی‌ام کرد و من که به مدیر گروه اعتماد داشتم به همه سوالات جواب دادم و در ادامه زن فریبکار در نقش مشاور و انرژی درمانی با من صحبت کرد که احساس کردم روحیه‌ام بهتر شده است.
وی افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد زن جوان گرفتار چرب‌زبانی های زن فریبکار شده و این زن در چند مرحله اقدام به واریز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب مرد جوان می کند اما پس از چند روز این مرد دیگر پاسخ سوالات زن جوان را نداده است.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، در ادامه گفت: ماموران در تحقیقات و تجسس های خود توانستند مدیر صفحه تلگرامی را که یک زن ۳۴ ساله به نام حمیرا بود، در محله جیحون شناسایی کنند.
وی افزود: موضوع به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارجاع و پس از هماهنگی با مرجع قضایی این متهم دستگیر و راهی پلیس فتا شد که پس از روبرو شدن با شاکی پرونده اش به جرم خود اعتراف و انگیزه از این کار را کسب درآمد از افراد دارای مشکل خانوادگی هستند اعلام کرد.
سرهنگ کاظمی، در پایان گفت: دعانویسی و فالگیری یک نوع مانور متقلبانه برای تحصیل مال است و بی گمان برخی از شهروندان برای رفع مشکلات خود به جای مراجعه به متخصصان روانشناسی و مشاوره خانوادگی، به رمال ها رجوع کرده که این امر پیامد های ناگواری را به دنبال دارد و مجرمان و افراد کلاهبردار در فضای مجازی با متوصل شده به ابزارهای خرافی و متقلبانه و سوء استفاده از اعتقادات شهروندان به دنبال اخاذی و کسب منافع مالی بوده و شهروندان هیچگاه برای رفع مشکلات خود نباید به این گونه موارد چه در فضای مجازی و چه فضای واقعی اعتماد نکنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی