تسنیم/رئیس هیئت مدیره جمعیت حمایت از بیماران ام.اس استان زنجان با اشاره به اینکه ۹۶۰ نفر زیر پوشش هستند، گفت: ۷۰ درصد بیماران ام.اس خانم‌ها هستند که لحاظ مسائل خاصی که این بیماری بدنبال دارد، آن را پنهان می‌کنند.
محسن جاویدان امروز در جلسه کمیته بیماران خاص استان با بیان اینکه اکثر بیماران ام.اس جوان و میان سال هستند، اظهار داشت: با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق بیماران بانوان هستند لذا مشکلات اجتماعی خاصی بدنبال آن وجود دارد و این موضوع منجر به سخت‌تر شدن کار این جمعیت می‌شود‌.
وی با بیان اینکه خروجی بیماری ام.اس معلولیت است و بهزیستی در ارتباط با این امر، یاری دهنده است، افزود: هم اکنون بحث صدور موقت، ثبت سامانه شده است.
رئیس هیئت مدیره جمعیت حمایت از بیماران ام.اس استان زنجان با اشاره به اینکه فضای کلینیک این جمعیت برای خدمات‌رسانی تا پایان شهریورماه امسال آماده می‌شود، تصریح کرد: بخشی از این پروژه بسیار بزرگ را بخش اداری تشکیل می‌شود.
وی عنوان کرد: انجمن خیریه ام.اس در زمینه ورزش، کاردرمانی، مسائل معیشتی، مسائل حقوقی بانوان، ارتقای فرهنگی، آموزش، برگزاری کلاس‌های مختلف، پرداخت مابه تفاوت پکیج بیماران در حال فعالیت است.
جاویدان افزود: از کمک‌های خیرین استفاده می‌شود تا هیچ بیمار ام.اسی متحمل پرداخت هزینه‌های درمانی نشود.
مرکز توانبخشی
وی با اشاره به اینکه پیش بینی یک مرکز توانبخشی صورت گرفته است که در حال حاضر کاملا تکمیل نشده است، بیان کرد: حدود 60 درصد از کار ساخت مرکز توانبخشی، انجام شده است.
رئیس هیئت مدیره جمعیت حمایت از بیماران ام.اس استان زنجان با اشاره به اینکه بخش استخرهای ویژه معلولین و آب درمانی در این مرکز پیش بینی شده است، بیان کرد: سازمان بهزیستی قول تامین تجهیزات این بخش را به انجمن خیریه ام.اس داده است تا ان‌شالله این طرح عملیاتی شود.
وی با اشاره به اینکه در استان زنجان مجمع خیریه سلامت وجود دارد، ادامه داد: اخیرا شورای هم اندیشی بخش سلامت نیز تشکیل جلساتی می‌دهد که باید سعی شود بیماران خاص در قالب کمیته‌هایی در کنار هم قرار داده شوند، تا از فضاها و امکانات متقابل استفاده لازم صورت گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd