تسنیم/ سرهنگ بیژن خدایی بعد از ظهر امروز در جلسه مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که با حضور مسئولین استانی در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: دستگیری معتادین متجاهر اولین قدم برای کمک به بهبود و درمان این بیماری در آنهاست.
وی افزود: این افراد پس از دستگیری در طرح های درمان 6 ماهه برای درمان کامل اعتیاد حضور پیدا میکنند.
رئیس پلیس آگاهی استان قزوین بیان کرد: در حال حاضر نیز 265 نفر از این معتادین متجاهر شناسایی، دستگیر و به کمپ های ترک اعتیاد استان قزوین انتقال داده شده اند.
در ادامه این جلسه رضا صفاپور رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به لزوم ایجاد اردوگاه نگهداری معتادین متجاهر در استان قزوین بیان کرد: دستگیری و درمان مقطعی این معتادین در حال حاضر یکی از فرآیند های دائمی در استان قزوین است که در کنار توجه به اهمیت این مسئله درمان دائمی این معتادین هدف ما باشد.
وی بیان کرد: ایجاد یک اردوگاه برای نگهداری و درمان معتادین متجاهر می تواند از ترافیک های کاری در کمپ های ترک اعتیاد کاسته و روند درمان این افراد را در طولانی مدت و با کیفیت بیشتری به سرانجام برساند.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین افزود: امروز در استان سرانه درمانی برای معتادین به صورت مشخص وجود ندارد و شورای هماهنگی باید در این خصوص تصمیم گیری کند.
صفاپور همچنین با اشاره به سیاه نمایی های برخی از رسانه ها عنوان کرد: ما وجود اعتیاد در بین زنان در استان را تکذیب نمیکنیم اما استفاده از واژه هایی که موجب ایجاد جو روانی نا مطمئن در استان شوند و این مسئله را بزرگتر از چیزی که هست نشان دهند درست نیست.
وی گفت: افزایش اعتیاد زنانه و عبارات این چنینی موجب دلنگرانی در بین مردم خواهد شد اگرچه در بین معتادین ما زنان نیز حضور دارند اما به معنای شیوع اعتیاد زنانه در استان نیست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9