ایرنا/رئیس جهاد کشاورزی تنگستان گفت: با توجه به وسعت هجوم آفت ملخ صحرایی به این شهرستان تاکنون 10 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان برعلیه ملخ‌ صحرایی سم‌پاشی شده است.
حمزه عباسی روز دوشنبه در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی تنگستان افزود: این نوع ملخ‌‌ها 6 تا 9 سانتی متر طول دارند و هر کیلومتر مربع از دسته پروازی متراکم آن‌ها شامل بیش از 40 میلیون ملخ است که می‌ توانند روزانه 800 تن از پوشش گیاهی منطقه را نابود کنند.
وی اضافه کرد: با وجود سمپاشی گسترده ولی توجه به تراکم بسیار بالای آفت در مناطق مختلف شهرستان تنگستان و مساعد بودن وضعیت برای بقا و تکثیر خطر طغیان آفت ادامه دارد.
عباسی بر ضرورت همکاری عمومی مردم و نیروی بسیج، سپاه، کشاورزان و تمام نهادهای مردمی و دولتی شهرستان برای مقابله با این آفت تاکید کرد.
رئیس جهاد کشاورزی تنگستان گفت: در صورت همکاری نکردن در سمپاشی با توجه به وسعت منطقه و حجم آلودگی ممکن است آفت به سمت باغات و مزارع هجوم برده و سبب بروز خسارت های جبران ناپذیری شود.
عباسی افزود: تاکنون بیش از یک‌ هزار و 130 هکتار برای مقابله با ملخ صحرایی در بخش دلوار سمپاشی شده و روستاهای محمدعامری، باشی، بریکان کنترل نسبی شده اما به علت اینکه روستاهای بخش دلوار در کنار ساحل دریا قرار دارند، خطر هجوم و طغان مجدد ملخ صحرایی در این روستاها وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی