ایرنا/مدیر اورژانس کبودراهنگ گفت: بر اثر برخورد موتورسیکلت و کامیون در پیچ شاوه در ورودی کبودراهنگ موتور سوار 50 ساله در دم جان باخت.
داود مرادی روز سه شنبه با بیان اینکه این سانحه شامگاه دوشنبه رخ داد افزود: موتورسوار از کلاه ایمنی استفاده نکرده بود و این موضوع یکی از عوامل مرگ وی بود.
وی اضافه کرد: اورژانس کبودراهنگ با اجرای طرح برنامه همگانی احیا (بها) و دایر کردن کلاس های آموزشی برای نهادهای دولتی و عموم مردم در مساجد، مزایای استفاده از کلاه کاسکت و کمربند ایمنی را گوشزد کرده است.
مدیر اورژانس کبودراهنگ یادآوری کرد: 2 هزار و 505 تن شامل 465 نفر از افراد اداره ها و ارگانها و 2 هزار و 40 تن از دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان سال گذشته در این کلاسها شرکت کردند.
مرادی ادامه داد: در این کلاسها علاوه بر مزایای بستن کمربند ایمنی و کلاه کاسکت، نحوه احیای قلبی، درآوردن جسم خارجی از گلو و در فصل زمستان کنترل لوله های دودکش، در آستانه چهارشنبه پایان سال مواد احتراق و دیگر موارد ایمنی آموزش داده می شود.
رییس پلیس راه استان همدان نیز در این باره گفت: پیچ شاوه از نقاط حادثه خیز استان است که هر ساله 2 تا سه تن در این محدوده جان خود را از دست می دهند.
سرهنگ رضا عزیزی اضافه کرد: برای ایمن سازی این پیچ ابتدا نیوجرسی قرار داده شد اما با این کار واژگونی افزایش یافت که برای پیشگیری از این نوع حادثه هم تدبیری اندیشیده شد.
وی بیان کرد: این سانحه نیز به علت رعایت نکردن حق تقدم توسط راکب موتور سیکلت رخ داد با این وجود به منظور کاهش سرعت با نزدیک شدن به این دور برگردان مقرر شد که سرعتکاه نصب شود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e