آخرین خبر/ دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت : سالانه بیش از 800 تن مواد مخدر در کشور کشف می شود که سگ های مواد یاب حدود 10 درصد آن را شناسایی می کنند .
اسکندر مومنی در بازدید از مرکز آموزش و تربیت سگ های مواد یاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش چهارباغ استان البرز، اظهارداشت: با وجود این که جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد اما در این بخش نیز تحریم ها بی اثر نبوده است .
وی با بیان اینکه مرکز آموزش و تربیت سگ های مواد یاب (سپکا) کل کشور را پوشش می دهد، گفت: حدود ۱۰ درصد کشفیات مواد مخدراز طریق سگ های مواد یاب انجام می شود و طبق آمار در سال 97 این مرکز حدود ۵۵ تن کشفیات داشته است.
مومنی ادامه داد: طبق پژوهش های صورت گرفته بیش از ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی صرف هزینه های مستقیم و غیرمستقیم در مبارزه با مواد مخدر می شود.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: تلاش می شود در 4 موضوع مقابله با قاچاق مواد مخدر، درمان اعتیاد، کاهش آسیب و پیشگیری از همه ظرفیت ها و ابزارها در کشور استفاده کنیم .
وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر در ایران در سطح بین المللی انجام می شود، گفت: در ایران سالانه بیش از 800 تن مواد مخدر کشف که بخش عمده ای از آن به صورت ترانزیت به سمت اروپا منتقل می شود .
مومنی با بیان اینکه ایران در بحث مبارزه با مواد مخدر، برای دنیا مبارزه می کند، گفت: همایش ها، نشست های بین المللی و تشویق ها مشکلی را حل نمی کند و دنیا باید سهم خودش را پرداخت کند چرا که جوان های زیادی در کشور ما در این راه به شهادت می رسند و آنها نه‌ تنها کمکی نمی کنند و نظاره گر هستند بلکه مانع تراشی هم می کنند .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی