ایسنا/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج گفت: باغداران شهرستان قبل از شروع سمپاشی باغات خود، در خصوص جابجایی زنبورستان به زنبورداران اطلاع رسانی نمایند.
عبدالرضا روشن نژاد در اولین جلسه ستاد کوچ زنبورستان‌ها در سال جاری از زنبوردارانی که از خارج استان وارد می‌شوند، خواست از قبل نسبت به اخذ گواهی بهداشتی و گواهی کوچ از شهرستان مبدأ اقدام نمایند.
روشن نژاد اظهار داشت: زنبورداران داخل استان جهت جابجایی نیاز به گواهی سلامت ندارند ولی ملزم به اخذ گواهی کوچ از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هستند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در ادامه با بیان اینکه اولویت استقرار زنبورستان‌ها با بهره برداران بومی روستاها بوده و سپس زنبوردارانی که سابقه استقرار دارند؛ از شوراهای اسلامی و دهیاران خواست در این خصوص هماهنگی و تعامل بیشتری با جهاد کشاورزی بخش صورت پذیرد.
وی همچنین یادآور شد: باغداران منطقه قبل از شروع سمپاشی در خصوص جابجایی زنبورستان به زنبورداران اطلاع رسانی نمایند.
عبدالرضا روشن نژاد در پایان از هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برای در اختیار گذاشتن اراضی ملی به منظور استقرار زنبورستان در مناطق ییلاقی خبر داد و افزود: انتظار می‌رود نسبت به اعلام میزان مراتع هر روستا به تفکیک جهت ظرفیت سنجی تعداد کلنی و استقرار زنبورستان در اراضی ملی مناطق ییلاقی براساس معرفی نامه مدیریت جهاد کشاورزی اقدام مساعد به عمل آید.
سید فتح اله موسوی دادیار شعبه دو دادسرای انقلاب کرج نیز با تأکید بر اینکه از ورود و استقرار زنبورستان‌های فاقد مجوز به شهرستان جلوگیری می‌شود؛ اعلام کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با پلیس راه، از تردد خودروهایی که فاقد مجوزهای قانونی شامل گواهی سلامت از شبکه دامپزشکی وگواهی کوچ زنبورعسل از مدیریت جهاد کشاورزی باشند؛ ممانعت به عمل می‌آید.
وی افزود: چنانچه زنبورداری بدون اخذ مجوز در حریم زنبورستان دارای مجوز مستقرگردد؛ کارشناس جهاد کشاورزی و نماینده شرکت تعاونی زنبورداران در معیت مأمور نیروی انتظامی نسبت به ابلاغ اخطاریه و انتقال آن اقدام نموده و چنانچه فرد خاطی ظرف مدت تعیین شده اقدامی ننماید به مراجع قضایی معرفی می‌گردد.
محمد صادق کمالی بخشدار آسارا نیز با اشاره به اهمیت جایگاه صنعت زنبورداری در اقتصاد بخش و سهم زنبور عسل در گرده افشانی و کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی افزود: بخش آسارا به دلیل شرایط آب و هوایی، از جایگاه ویژه‌ای در پرورش زنبور عسل برخوردار است و زنبورداری و تولید عسل یکی از فعالیت‌های شاخص بخش آسارا و مورد حمایت است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af