ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون 9 سد در استان در مدار بهره برداری قرار دارد، گفت: مقدار آب ذخیره شده پشت این سدها به یک میلیارد و 176 میلیون متر مکعب می رسد.
بهرام درویشی اظهار داشت: در شرایط فعلی سدهای آزادی، شیان، تنگ حمام و سلیمانشاه در آستانه سرریز دوباره قرار دارند و ظرفیت موجود آن ها پر شده است.
وی ادامه داد: سدهای یاد شده به دنبال بارش های بسیار خوبی که امسال داشتیم یک بار سرریز کرده و هم اکنون نیز آب تازه پشت آن ها ذخیره سازی شده است، هرچند با توجه به اینکه تقریبا فصل بارش به اتمام رسیده به نظر نمی رسد دوباره شاهد سرریز آن ها باشیم.
درویشی با بیان اینکه بارش های مناسب سال زراعی 98 -97 بخش کوچکی از کم بارانی های سال های گذشته را جبران کرده است، گفت: نباید فراموش کنیم که ما خشکسالی های زیادی داشتیم و هنوز به مرحله ای نرسیده ایم که تصور کنیم دیگر با کمبود آب روبرو نیستیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه افزود: استفاده بیش از اندازه از آب های زیرزمینی و کمبود بارش سال های گذشته باعث شده که هنوز از مرحله کم آبی عبور نکرده باشیم، از این رو مردم با توجه به فرا رسیدن فصل گرم سال باید مراقب مصرف باشند.
وی با بیان اینکه بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است، یادآوری کرد: کشاورزان باید به این موضوع دقت داشته باشند و درست مصرف کردن آب را همچنان سرلوحه کار خود قرار دهند تا مشکلی ایجاد نشود، هرچند این موضوع شامل مصارف خانگی نیز می شود.
درویشی ابراز امیدواری کرد با همکاری خوب مردم همانند سال های گذشته، امسال با توجه به بارش های خوبی که داشته ایم شاهد قطعی آب نباشیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه گفت: طبق اندازه گیری های صورت گرفته توسط کارشناسان این شرکت، بارش های امسال در مقایسه با سال قبل و دوره بلند مدت از رشد خوبی در همه نقاط استان برخوردار بوده است.
وی گفت: بیشترین رشد بارندگی نسبت به سال آبی گذشته در گیلانغرب با حدود 91 درصد، سرپل ذهاب 84 درصد و کنگاور 81 درصد و بیشترین رشد بارش نسبت به دوره بلندمدت نیز در اسلام آبادغرب با 106 درصد، گیلانغرب 105 درصد و پاوه با 102 درصد اتفاق افتاده است.
درویشی در پایان اظهار داشت: بارش های شهر کرمانشاه نیز طی سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال آبی قبل 65 درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز 61 درصد رشد داشته است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی