ایسنا/ رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه با انتقاد از فعالیت دلالان در بازارهای فروش طلا در کرمانشاه، گفت: متاسفانه پیگیری‌هایی که برای جمع‌آوری و ساماندهی دلالان انجام داده ایم تاکنون به نتیجه نرسیده است.
محمدسعید جعفری اظهار کرد: فعالیت دلالان به معضلی برای طلافروشی‌ها تبدیل شده است و بارها پیگیری کردیم که این دلالان ساماندهی و جمع‌آوری شوند، اما تا کنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است.
وی ادامه داد: این دلالان در بازار می‌گردند و خرید و فروش طلا انجام می‌دهند، گاهی مردم را دنبال می‌کنند تا از آنها طلا بخرند و حتی گاهی با برخی مغازه‌داران نیز کار می‌کنند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه با بیان اینکه عمده فعالیت این دلالان در بازارهایی مانند بازار زرگرها است، افزود: در این منطقه چون حدود 200 مغازه طلا فروشی داریم و ازدحام زیاد است فعالیت دلالان را بیشتر شاهد هستیم، اما در برخی پاساژها که فضا محدودتر است کمتر فعالیت دارند.
جعفری از پیامدهای فعالیت این دلالان در بازار طلا هم یاد کرد و گفت: این افراد با واسطه‌گری خرید و فروش طلا بین مردم و مغازه‌ها آن هم بدون هیچ سرمایه‌ای یا اینکه هزینه‌ای بابت مغازه، مالیات و ... بپردازند، سود می‌برند و این به ضرر مغازه‌دارانی است که قانونی کار می‌کنند.
وی تاکید کرد: ممکن است بین این دلالان افراد سودجویی هم باشند که طلای تقلبی به مردم عرضه کنند و هرگونه تخلف و تقلبی هم که از سوی این افراد رخ بدهد قابل پیگیری نیست.
رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه از مردم خواست به هیچ عنوان به این دلالان اعتماد نکنند و فقط از مغازه‌های دارای پروانه کسب که فاکتور معتبر ارائه می‌دهند، خرید کنند.
جعفری خاطرنشان کرد: توصیه ما به مغازه‌داران هم همین است، اما متاسفانه تعداد کمی از طلافروشی‌ها با این دلالان همکاری دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246