ایرنا/مدیر عامل شرکت توسعه تجارت و صید صنعتی چابهار گفت: شهرک شیلاتی با هدف توسعه و اشتغال بیشتر در زمینه صید، تولید، پرورش، توزیع و صادرات آبزیان در زمینی به مساحت 200 هکتار در منطقه آزاد این شهرستان ایجاد می شود.
فرزین حقدل اظهار داشت: شیلات یکی از مزیت های اقتصادی چابهار محسوب می شود که منطقه آزاد شهرک صنعتی شیلات را به منظور توجه بیشتر به صید، تولید، پرورش، توزیع و صادرات آبزیان را با استفاده از آخرین تکنولوژی و فناوری های روز بومی و دنیا در دستور کار قرار داده است.
وی با بیان اینکه چابهار در زمینه صید ماهی و میگو و پرورش ماهی در قفس، ظرفیت های مناسبی دارد افزود: ساخت شهرک شیلاتی می تواند منجر به افزایش سرانه مصرف آبزیان و ارزش‌ افزوده فرآورده‌های شیلاتی و ایجاد اشتغال در منطقه شود.
مدیرعامل شرکت توسعه تجارت و صید صنعتی چابهار از فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواست تا در شهرک شیلات منطقه آزاد اقدام به سرمایه گذاری کنند.
وی ادامه داد: شهرک شیلات چابهار می تواند به عنوان زنجیره ای کامل به صورت کاملا مدرنیزه، عملی و همراه با آخرین تکنولوژی روز این صنعت را از پرورش تا فروش محصول همراهی کند.
حقدل گفت: بیش از 70 درصد معیشت مردم چابهار از فعالیت و اشتغال دریا ایجاد شده است.
وی ادامه داد: براساس آمار اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان 24 هزار صیاد به وسیله 907 لنج و هزار و 440 قایق مشغول صید و صیادی هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c