ایران آنلاین/«شهریار داری پور» در بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور و جمعی از مسئولان استانی از پالایشگاه گاز ایلام، افزود: با ساخت و راه اندازی این فاز، خوراک از 6.8 به 10.2 میلیون مترمکعب افزایش می یابد و تولید محصولات پنجگانه به میزان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه در این شرکت، 5محصول گاز شهری، اتان، گاز مایع خام، میعانات گازی و گوگرد تولید می‌شود، اظهار داشت: از این تعداد محصول تولیدی، 3 محصول اتان گاز مایع خام و میعانات گازی خوراک پتروشیمی ایلام است که تا راه اندازی کامل این شرکت به سایر مبادی ارسال می شود.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 1.5 میلیارد متر مکعب گاز تصفیه شده به خط سراسری تزریق شده، تصریح کرد: این مقدار گاز تصفیه شده مورد مصرف خانگی و صنعتی استان و دیگر استان های همجوار قرار گرفته است
داری پور خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 1.5 میلیون بشکه میعانات گازی در این شرکت تصفیه و 40 هزار تن «ال پی جی» به پارس جنوبی ارسال شده است.
وی با اشاره به اینکه از محل صادرات گوگرد بیش از3 میلیون دلار درآمد ارزی این شرکت برای کشور بوده، افزود: در سال گذشته 60 هزار تن گوگرد توسط این پالایشگاه تولید شده که 30 هزار تن از آن مورد مصرف داخلی و مابقی صادر شده است.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام به اثر گذاری این شرکت در توسعه و رونق اقتصادی منطقه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر برای نزدیک به یک هزار نفر در این واحد صنعتی به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a