ایرنا/مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قلعه گنج، شهر نمونه اقتصاد مقاومتی با اشاره به آغاز برداشت محصول هندوانه در سطح 700 هکتار از مزارع این شهرستان گفت: این محصول علاوه بر شهرهای کرمان به چهار استان دیگر کشور حمل می شود.
غلامعباس سلیمانی نسب عنوان کرد: پیش بینی می کنیم 35 هزار تن هندوانه از مزارع این شهرستان برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی قلعه گنج به ارقام کشت شده هندوانه در این خطه اشاره کرد و گفت: رقم های مورد کاشت در این شهرستان میکادو، آرگون، آرگون بیضی، سامانتا و B32 است.
سلیمانی نسب اظهار داشت: با توجه به بحران آب در منطقه جنوب کرمان، امسال نسبت به سال های قبل حدود 60 درصد کاهش سطح کشت هندوانه را داشتیم اما با ارائه راهکارهای مناسب از سوی سازمان جهاد کشاورزی شاهد افزایش عملکرد در واحد سطح هستیم.
وی تصریح کرد: هم اکنون هر کیلو هندوانه معمولی، هزار و 800 و هندوانه بیضی صادراتی نیز هر کیلو 2 هزار و 500 تومان در مزرعه به فروش می رسد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قلعه گنج افزود: بیشتر هندوانه قلعه گنج به استان ها و شهرهای فارس، خراسان رضوی ، ارومیه و اراک حمل می شود.
امسال 13 هزار و 270 هکتار از مزارع جنوب کرمان به کشت هندوانه اختصاص یافت.
بنا به گفته یکی از سرمایه گذاران یزدی که در این منطقه هندوانه تولید می کند، آب و اجاره بهای موتور پمپ و زمین نسبت به دیگر استان ها در قلعه گنج ارزانتر است.
سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00