فارس/ محسن مددی در گفت‌وگویی اظهار کرد: وجود خانه‌ها و اماکن تجاری مخروبه و قدیمی علاوه بر اینکه به لحاظ فرهنگی، زیبایی شناختی و امنیت اجتماعی برای شهرها مشکلاتی را ایجاد می‌کنند موجب می‌شود که به جهت متروکه بودن و امکان ریزش آوار خطراتی را برای شهروندان ایجاد کنند.
وی تصریح کرد: یکی از وظایف شهرداری‌ها در شهرهای بزرگ و کوچک طبق بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها رفع خطر از بناهای فرسوده و دیوارهای شکسته و به‌طور کل رفع خطراتی است که جان عابرین و شهروندان را به مخاطره می‌اندازد.
معاون خدمات شهری شهرداری ساوه تصریح کرد: واحد اجرائیات شهرداری ساوه تاکنون در اجرای این تبصره به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان پس از طی کردن مراحل قانونی با تمامی توان به تخریب بناهای مسکونی متروکه و مخروبه شهر اقدام کرده است، اما متاسفانه گاها انجام این قانون با انتقادهایی نیز همراه بوده است.
وی اظهار داشت: ریزش دو باب مغازه شب گذشته در خیابان شریعتی لزوم توجه به رفع خطر از بافت‌های فرسوده را افزایش داده است تا افکار عمومی و مسئولان شهرستان، شهرداری را در انجام مسئولیت خود در برخورد با رعایت‌نکردن موارد ایمنی بیشتر حمایت کنند.
مددی یادآور شد: این دو باب مغازه فرسوده در خیابان شریعتی به دلیل مشرف بودن به معبر عمومی، خطراتی را برای شهروندان ایجاد می‌کرد اما مالکان آن بدون توجه به این مهم بصورت غیرمجاز بدون تقاضا و اخذ مجوز شهرداری اقدام به ترمیم این واحدهای فرسوده از داخل ملک کرده بودند که از سوی واحد اجرائیات شناسایی و اخطارهای لازم به مالکان آن داده شده بود.
وی با بیان اینکه صدور اخطار برای رفع خطر با مخالفت مالکان این واحدهای تجاری همراه بود، ابراز داشت: این حادثه ضمن خسارات مالی به جای گذاشته موجب مصدوم شدن 3 نفر شد که با حضور بموقع آتش نشانان این مصدومان نجات یافتند، اما اگر این حادثه در طی روز اتفاق می‌افتاد ممکن بود که عابران را نیز با خطر مواجه کند.
مددی افزود: با توجه به آسیب پذیری ایران در برابر زلزله و حوادثی همچون بارش‌های سیل آسا در سال جاری باید رفع خطر از بافت‌های فرسوده و بازسازی بافت‌های فرسوده با اولویت و شتاب بیشتری انجام شود و شهروندان و مسئولان، شهرداری را در انجام این مهم یاری کنند تا شاهد اینگونه حوادث تلخ در شهر ساوه نباشیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f