ایرنا/مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: طبق آمار ثبت شده در این نهاد از ابتدای سال جاری تا انتهای فروردین یکهزار و 464 واقعه تولد در این استان ثبت شده است.
سید علی شفیعی با بیان اینکه سعی می کنیم تا امور ثبتی بدون وقفه انجام شود، افزود: به طور متوسط در این مدت روزانه 48 ولادت ثبت شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته 18 هزار و 497 واقعه ولادت در این استان ثبت شده است، اظهار داشت: همچنین تعداد ثبت شده روزانه موالید در سال 96 به طور متوسط 56 ولادت بوده که هر دو ساعت پنج واقعه می شود.
شفیعی با اشاره به لزوم توجه به مسئله جمعیت در کشور خاطرنشان کرد: امسال تعداد موالید دختر 739 واقعه بوده و تعداد موالید پسر 725 واقعه ثبت گردیده است.
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان با تشریح وضعیت نسبی جمعیت در استان تاکید کرد: سال 96 آمار ولادت 20 هزار و 185واقعه بوده که نسبت به سال گذشته بیشتر است.
شفیعی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار بیش از 99 درصد از این واقعه ولادت ها در مهلت قانونی ثبت شده که آمار مطلوب و قابل قبولی در این حوزه محسوب می شود.
این مسئول به سه عامل عمده مرگ و میر در استان زنجان اشاره و یادآوری کرد: بیماری های عروقی و قلبی 45 درصد، دستگاه تنفسی 10 درصد و سرطان ها و تومورها 10 درصد از این آمار به مشار می روند.
همچنین در سال گذشته 4 هزار و 965 واقعه وفات در استان زنجان رخ داده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd