جماران/ علیرضا رضوی افزود: مشکل کیفیت آب شرب از جمله مهمترین دغدغه های این شرکت طی سال های گذشته بوده که همواره در کنار توسعه کمی، به این امر نیز توجه شده است.
وی بیان کرد: در آذربایجان غربی 117 روستای دارای این مشکل شناسایی شد که از این تعداد مشکل 53 روستا رفع شد و 64 روستا نیز در صف رفع مشکل قرار دارد.
وی اضافه کرد: برای حل مشکل کیفیت آب این 64 روستا حدود یکهزار میلیارد ریال اعتبار ویژه مورد نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 2 هزار و 800 روستا از خدمات این شرکت بهره مند هستند که تنها حدود چهار درصد از این تعداد مشکل کیفیت آب دارند که با همه توان برای جلوگیری از تداوم این مشکل تلاش می کنیم.
رضوی با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه آب روستایی در آذربایجان غربی گفت: در این راستا، سال گذشته حدود 65 درصد بودجه این بخش تخصیص یافت که رقمی مناسب است.
وی افزود: سال گذشته 850 میلیارد ریال از منابع مختلف برای اجرای طرح های آبرسانی به روستاهای استان تصویب شده بود که بیش از 550 میلیارد ریال از آن تخصیص یافت.
آذربایجان غربی از جمله استان های موفق در توسعه آبرسانی به روستاهاست؛ حدود 80 درصد روستاییان آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات این شرکت قرار دارند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b