ایرنا/ مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به اتمام مطالعات مدول دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی مهاباد و تصمیم برای راه اندازی آن گفت: مدول اول این تصفیه‌ خانه بیش از ظرفیت فعال است.
علی عبدلی افزود: مدول اول تصفیه خانه شهرک صنعتی مهاباد جوابگوی دبی بیش از 2 هزار مترمکعب نیست.
وی اضافه کرد: پیش بینی شده است مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی مهاباد با ظرفیت 300 مترمکعب راه اندازی شود.
وی اظهار داشت: در بازرسی ها مقدار پساب وارد شده به این تصفیه خانه بیش از 2 برابر ظرفیت فعلی برآورد شده که با توجه به گنجایش این تصفیه خانه کیفیت پساب خروجی پایین آمده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت فعالیت سامانه پیش تصفیه در هر واحد تولیدی گفت: این شرکت آمادگی دارد برای رفع مشکل فاضلاب، امکانات مورد نیاز را برای ایجاد واحدهای پیش‌تصفیه در اختیار واحدهای تولیدی قرار دهد.
به گزارش ایرنا، طبق ابلاغیه اداره محیط زیست مهاباد مهلت 10 روزه ای برای بهبود وضعیت تصفیه خانه شهرک صنعتی این شهرستان داده شده تا آب خروجی از تصفیه خانه مطابق استانداردهای حفاظت محیط زیست باشد.
بر اساس این ابلاغیه، شهرک صنعتی مهاباد تا 28 اردیبهشت ماه جاری فرصت دارد اقدامات عملیاتی در خصوص استانداردسازی پساب خروجی از تصفیه خانه را رعایت کند.
بدیهی است پس از اتمام مهلت تعیین شده بازرسان محیط زیست با انجام آزمایش ها و نمونه گیری‌ها میزان حجم خروجی و استاندارد آن را مورد بررسی قرار خواهد داد و در صورت تخلف از طریق مراجع قضایی نسبت به اعمال قانون اقدام خواهد شد.
شهرک صنعتی مهاباد در 18 کیلومتری این شهر در مسیر مهاباد - میاندوآب قرار دارد و دارای 51 واحد فعال است.
یکی از الزامات محیط زیست در ایجاد شهرک های صنعتی، احداث سیستم تصفیه فاضلاب برای جمع آوری و استانداردسازی فاضلاب واحدهای صنعتی است.
از سوی دیگر یکی از اهداف ایجاد شهرک های صنعتی، متمرکز کردن استقرار واحدهای تولیدی صنعتی در یک محدوده مشخص با رویکرد رعایت نکات زیست محیطی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b