خبرآنلاین/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 28 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت چغندرقند رفته است.
رسول جلیلی اظهار کرد: با توجه بارندگی های اخیر، تاخیر در کشت این محصول و نیز محدودیت های موجود جهت صرفه جویی آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه خصوصا در شهرستان های جنوبی استان که منجر به کاهش عملکرد شد، پیش بینی می شود در سال جاری کل تولیدات استان یک میلیون و 650 هزار تن باشد.
جلیلی با اشاره به سطح زیر کشت چغندرقند در استان طی سال گذشته گفت: در سال گذشته 30 هزار و 652 هکتار از اراضی استان تحت کشت محصول چغندرقند بوده که از اراضی فوق،2 میلیون و 200 هزار تن محصول برداشت شد.
وی ادامه داد: بیشترین میزان برداشت این محصول از شهرستان پیرانشهر بود که بیش از 700 هزار تن توسط کارخانجات از این شهرستان خریداری شده و میانگین عملکرد در هر هکتار 70 تن بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به خسارات احتمالی به این محصول بیان کرد:با توجه به خارج شدن غده های چغندرقند از خاک این محصول ضایعات چندانی ندارد و فقط در صورت انبار نامناسب در حاشیه مزارع و بارندگی خسارت ایجاد می شود که در صورت خرید منظم و با برنامه توسط کارخانجات و دپوی حاشیه مزارع نیز می تواند حل شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b