آخرین خبر/ رضا رنجی افزود: این دفاتر در شهرستان های ارومیه و میاندوآب اضافه شده تا سرعت خدمت رسانی به بیمه گذاران افزایش یابد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر از 61 دفتر ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت در آذربایجان غربی، 53 واحد پیشخوان، چهار واحد ICT روستایی و چهار دفتر نمایندگی فعال است.
وی با اشاره به اینکه این دفاتر در سطح آذربایجان غربی به حدود 2 میلیون نفر از بیمه شدگان سلامت ارائه خدمت می کنند، ادامه داد: خدماتی از قبیل تمدید، تعویض و صدور دفترچه درمانی در این دفاتر انجام می ‌شود.
وی تاکید کرد: افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت و با پرداخت 10 هزار ریال صاحب دفترچه بیمه می شوند.
رییس اداره بیمه گری و درآمد اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: یک میلیون و 984 هزار و 853 نفر از جمعیت سه میلیون و 265 هزار نفری این استان با 61 درصد پوشش از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند،
رنجی اظهار داشت: یک میلیون و 727 هزار و 897 نفر در صندوق بیمه روستایی و عشایری و همگانی، 191 هزار و 750 نفر در صندوق بیمه کارکنان دولت، 27 هزار و 382 نفر در صندوق بیمه ایرانیان و 37 هزار و 824 نفر در صندوق بیمه سایر اقشار عضو هستند.
وی اعلام کرد: شماره تماس 1666 بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.
بیمه سلامت از سال 1393 با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b