باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت:در۲ ماه گذشته، بیش از ۱.۵میلیارد مترمعکب آب به دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.
کیومرث دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه میزان بارش‌ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در مقایسه با سال آبی گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته، بیان کرد: میزان بارندگی‌ها از ابتدای سال آبی جاری در آذربایجان غربی به ۵۰۵ میلی متر رسیده است.
وی با بیان اینکه تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته یک متر و ۶ سانتی متر افزایش یافته است، اظهار کرد: تراز نگین آبی آذربایجان به یکهزار و ۲۷۱ متر و ۸۶ سانتی متر رسید.
وی اضافه کرد: وسعت دریاچه ارومیه به سه هزار و ۲۰۹ کیلومتر مربع رسیده است و این رقم در مقایسه با سال گذشته ۸۶۴ کیلومتر مربع افزایش را نشان می‌دهد.
«دانشجو» همچنین میزان فعلی آب دریاچه ارومیه را بیش از پنج میلیارد مترمعکب اعلام کرد و افزود: برف کوه‌های منطقه هنوز به طور کامل آب نشده و پیش بینی می‌شود روند افزایش تراز در روز‌های آینده ادامه دار باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b