باشگاه خبرنگاران/رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز نیز وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه داشت و سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۵ برابر حد مجاز برسد.
محمود دیانتی گفت: تا ظهر امروز بیشینه سرعت وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان به ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید و گردو غبار حاصل دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۵۰۰۰ متر کاهش داد.
وی ادامه داد: وزش باد شدید و گردوخاک علاوه بر کاهش دید، میزات غلظت ذرات معلق در هوای زابل را نیز به ۷۱۴ میکروگرم بر متر مکعب معادل ۵ برابر حد مجاز و در محدوده شرایط «خطرناک» قرار داد.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در زهک نیز گرد و غبار ناشی از وزش باد‌های ۱۲۰ روزه دید افقی را به ۴۰۰۰ متر کاهش داد و سبب شد تا شرایط کیفی هوای این شهر از شرایط عادی خارج شود.
محمود دیانتی در ادامه گفت: بر اساس خروجی مدل‌های پیش یابی همچنان وزش باد‌های ۱۲۰ روزه تا پنج شنبه در شمال استان جریان خواهد داشت. وزش این باد‌های شدید موجب خیزش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در شهرستان‌های شمالی استان می‌شود.
وی تصریح کرد: امروز آسمان سواحل استان نیمه ابری تا ابری بوده و احتمال رگبار‌های پراکنده در برخی نواحی وجود دارد.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری با اشاره به وزش باد شدید بر روی دریای عمان گفت: دریای عمان متلاطم و توفانی پیش بینی می‌شود، از این رو شرایط برای فعالیت‌های دریایی و شنا طی روز‌های یکشنبه ودوشنبه در سواحل مناسب نیست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c