تسنیم/رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: امروز در پی وزش طوفان و پراکنده شدن گرد و خاک و ریزگرد در منطقه سیستان، غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۵ برابر حد مجاز برسد.
علی ملاشاهی اظهار داشت: امروز در پی وزش طوفان و پراکنده شدن گرد و خاک و ریزگرد در منطقه سیستان شامل 5 شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان، غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 5 برابر حد مجاز برسد.
رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه حد مجاز و استاندارد غلظت ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است، ادامه داد: وزش طوفان و پراکنده شدن ریزگردها موجب شد میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 714 میکروگرم بر مترمکعب معادل حدود 5 برابر حد مجاز برسد.
وی با اشاره به اینکه حداکثر سرعت وزش طوفان در منطقه سیستان تا ظهر امروز حدود 80 کیلومتر بر ساعت بوده، افزود: وزش طوفان و گرد و خاک موجب شد شعاع دید افقی در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل 5000 متر به ثبت برسد.
ملاشاهی با اشاره به اینکه وزش بادهای 120 روزه تا پنجشنبه در منطقه سیستان تداوم دارد، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افراد آسیب‌پذیر به ویژه بیماران، کودکان و سالمندان هنگام وزش طوفان و پراکنده شدن ریزگردها از تردد بی‌مورد در فضای باز خودداری کنند و در صورت ضرورت حتماً از ماسک استفاده کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c