فارس/ احسان آنقی در گفت‌وگویی اظهار داشت: در پی شکایت فردی در پلیس فتا استان مبنی بر اخاذی از وی در شبکه اجتماعی تلگرام به مبلغ 300 میلیون ریال موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که این فرد، مدتی با فردی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام، ارتباطی نامتعارف داشته و او بعد از مدتی فردی ناشناس برای عدم افشای این ارتباط نامتعارف، درخواست مبلغ 300 میلیون ریال کرده است.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی افزود: با آغاز تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم از آشنایان شاکی است و برای عدم بازگویی این ارتباط نامتعارف قصد اخاذی از او را داشته است.
آنقی با اشاره به دستگیری متهم در عملیات مأموران پلیس فتا استان و معرفی به مراجع قضائی گفت: پیام‌رسان‌های خارجی به‌خصوص تلگرام بستر امنی برای ایجاد ارتباط و رد و بدل کردن اطلاعات شخصی و خصوصی نیست و کاربران باید توجه کنند با توجه به ناامن بودن این‌گونه پیام‌رسان‌ها از اعتماد به افراد غریبه خودداری و فریب وعده‌های دروغین آنان را نخورند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه قانون‌گذار برای هرگونه مزاحمت اینترنتی مجازات تعیین کرده است، از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با موارد مشابه و سایر جرائم رایانه‌ای مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا گزارش کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f