باشگاه خبرنگاران/ رضا زمانی، رئیس اداره محیط زیست شهرستان شفت گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر اقدام شکار پرندگان از سوی شکارچیان متخلف، پایش و نظارت منطقه را در دستور فعالیت خود قرار دادند و موفق شدند در حین گشت و کنترل یک شکارچی متخلف را که اقدام به شکار یک قطعه حواصیل خاکستری کرده بود شناسایی کنند.
وی، با اشاره به اینکه حواصیل خاکستری از پرندگان حمایت شده است و شکار آن ممنوع است، افزود: شکارچی متخلف با تشکیل پرونده و با ادوات شکار کشف شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان شفت گفت: این شکارچی متخلف بر اساس رای دادگاه به دلیل شکار پرنده تحت حمایت به پرداخت پرداخت ۱۸ میلیون ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم شده است.
رضا زمانی از مردم خواست با توجه به اهمیت پرندگان در تنوع زیستی با پیوستن به نهضت فراگیر حراست از منابع جانوری و گیاهی رسالت خویش را برای حفظ محیط زیست به اجرا در آورند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف شکار مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست گزارش کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0