تسنیم/ الیاس تاج الدینی در گفت‌وگویی اظهار داشت: تا هفته آینده برای پاکسازی مناطق باباکلان و خشاب لیشتر از ملخ‌های صحرایی فرصت داریم و در غیر این صورت خطر تمام مناطق استان را تهدید می‌کند.
وی خواستار همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی شد و افزود: ملخ‌ها قدرت پروازی زیادی دارند به گونه‌ای که در هر روز 240 کیلومتر پرواز می‌کنند.
تاج‌الدینی با تاکید بر اینکه در صورت عدم ورود دستگاه‌های اجرایی شاهد بحران خواهیم بود، ادامه داد: تاکنون ملخ‌ها به مزارع و باغات وارد نشده‌اند و هم اکنون در مراتع مبارزه می‌کنیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در دو نقطه داریم مبارزه می‌کنیم و تاکنون 40 هزار هکتار رد یابی و پایش داشته‌ایم و 300 هکتار را در 3 مرحله مبارزه کرده‌ایم تا کامل از بین بروند.
تاج الدینی از اختصاص 200 میلون تومان اعتبار از سوی ستاد مدیریت بحران به صورت اورژانسی خبر داد و گفت: گروه‌های مختلف جهاد کشاورزی در حالت آماده باش بوده و ستادی در شهرستان گچساران نیز تشکیل شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277