فارس/ نشست ستاد اقتصاد مقاومتی ظهر امروز به ریاست جعفر گوهرگانی برگزار شد که بررسی مصوبات نشست گذشته و همچنین روند پروژه پل چهارم بشار(پل بلوار رجاء) از مصوبات این نشست بود.
حسن نوروزی در همین خصوص گفت: در شهر یاسوج پروژه‌های پل سوم بشار و پل رجاء پروژه‌های مهم شهری بودند که باید تامین اعتبار می‌شدند که باند اول پل سوم بشار افتتاح شد و از مجموعه8.5 میلیارد تومان اعتبار پل رجاء مبلغ 6.5 میلیارد آن پرداخت شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مقرر شد ساختمان پل رجاء را احداث و اعتبارات لازم را برای احداث 1.5 کیلومترجاده دسترسی بعد از پل در اختیار شهرداری یاسوج قرار دهیم و ما هم این کار را انجام دادیم اما علی‌رغم اینکه حدود 7 ماه از کلنگ‌زنی پروژه می‌گذرد پیشرفت فیزیکی چندانی حاصل نشده و از عملکرد شهرداری رضایت نداریم.
وی در واکنش به اظهارات شهردار یاسوج مبنی بر معارضات برای شروع عملیات عمرانی گفت: وقتی کلنگ‌زنی کردیم گفتند معارضات حل شده حالا می‌گوید معارضات است اگر معارض بوده چرا اجازه کلنگ‌زنی داده شده است؟
در ادامه سید انتظام سهمگین معاون فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اختصاص اعتبار 8 میلیارد تومانی برای پل چهارم بشار(پل بلوار رجاء) گفت: هیچ پروژه استانی و ملی در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد که به اندازه این پل اعتبار دریافت کرده باشد.
اما نستهن مقدم در پاسخ به حرکت لاک‌پشتی در احداث پل رجاء گفت: پل چهارم بشار یک پروژه استثنائی در حمایت دولت و پرداخت اعتبار بود اما پیمانکار بر اساس پرداخت نقد وارد مناقصه شد.
شهردار یاسوج به معارضات پیش‌روی طرح اشاره کرد و گفت: راه و شهرسازی، تعاونی آموزش و پرورش و اشخاص حقیقی معارضان این طرح بودند و قرار بر مساعدت بود برای 1.5 کیلومتر بعد از پل چهارم بود که تلاش می‌کنیم معارضات حل شده و پروژه دوباره به مناقصه برود.
در این نشست و با نظر عزیز فیلی معاون امور عمرانی استاندار مقرر شد تا پایان خرداد ماه به شهرداری یاسوج برای تعیین تکلیف وضعیت این پل زمان داده شود و در صورتی که پروژه پیشرفت چندانی نداشته باشد مجری طرح از شهردار یاسوج به دستگاه دیگری واگذار شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277