فارس/شهردار کرمان گفت: طرح جامع ترافیک شهر کرمان اعتبار آن گذشته و باید در این زمینه بازنگری انجام شود.
سید مهران عالم‌زاده در جمع خبرنگاران در زمینه پروژه‌ های قرارگاه سازندگی خاتم‌ النبیاء اظهار داشت: سه پروژه شهری کرمان در طرح جامع شهر کرمان دیده نشده بود و بعد از اجرایی شدن در کمیسیون ماده پنج به تصویب رسیده است.
شهردار کرمان در زمینه خانه شهر ابراز داشت: آنچه مشاور برای خانه شهر طراحی کرده تبدیل شدن آن به موزه و کافه گالری است.
عالم‌ زاده با بیان اینکه طرح جامع ترافیک شهر کرمان اعتبار آن گذشته و باید در این زمینه بازنگری انجام شود، تصریح کرد: در گذشته مشاور سیستم بی‌آرتی را برای کرمان پیشنهاد داده بودند که در حال باز نگری در این طرح توسط مشاور هستیم زیرا بی‌آرتی دارای آلودگی است و با توجه به فضای تاریخی شهر کرمان زیاد مناسب نیست.
شهردار کرمان با بیان اینکه اگر کارشناس به نتیجه برسد تراموا را در شهر کرمان اجرایی خواهیم کرد، ادامه داد: در سازمان اتوبوسرانی، ۶۰ اتوبوس مربوط به خود شهرداری و ۸۰ دستگاه هم اجاره‌ای کرده‌ایم
عالم‌زاده خاطرنشان کرد: ۲۳ دستگاه در توقفگاه اتوبوس‌های شهرداری خوابیده بودند که ۱۳ تا به ناوگان حمل و نقل شهر کرمان افزوده شدند و ۱۰ دستگاه دیگر با تامین شدن لاستیک‌های آنها اضافه می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه عدالت محوری در چهار منطقه شهرداری در دستور کار قرار دارد، افزود: پارک گردشگری در منطقه چهار شهرداری کرمان شاید بزرگ‌ترین پارک انحصاری در ایران باشد که اجرا می‌شود.
عالم‌زاده با اشاره به اینکه لازمه رسیدن به یک شهر مجازی ساختار نرم‌افزاری آن است، گفت: ابتدا باید ساختار نرم‌افزاری در شهرداری ایجاد شود و ما برای تغییر یک نرم‌افزار حوزه شهرسازی در شهرداری کرمان هنوز از هفت‌خان رستم رد نشده‌ایم.
شهردار کرمان با اشاره به اینکه زیر ساخت فیبر نوری در شهر کرمان بسیار ضعیف است، عنوان کرد: دو مرحله فراخوان برای سرمایه‌گذاری در زمینه فیبر نوری داده بودیم که با افزایش نرخ دلار و به هم خوردن معادلات اقتصادی بازار و چند برابر شدن هزینه‌ها و به حداقل رسیدن انگیزه سرمایه‌گذاری شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00