میزان/فرماندار هیرمند با بیان اینکه تعداد زیادی از خانوارهایی که تحت اسکان اضطراری قرار داشتند به خانه های خود بازگشتند، گفت: پرداخت تسهیلات به شهروندان که خانه‌هایشان در سیل تخریب شد، آغاز شده است.
محمدعلی پیری با اشاره به آخرین وضعیت شهروندان هیرمندی که پس از سیل اخیر در اسکان اضطراری به‌ سر می‌برند، اظهار داشت: تعداد زیادی از خانوارهایی که تحت اسکان اضطراری قرار داشتند به خانه های خود بازگشتند.
وی ادامه داد: فقط ۴۰ خانوار در روستای پل‌رنده در شهرستان هیرمند که خانه‌هایشان دچار تخریب بسیار زیاد شده‌ کنار خانه‎هایشان در چادر اسکان داده شدند.
فرماندار هیرمند خاطرنشان کرد: به‌ جد پیگیر کارهای این خانوارها هستیم تا آن‌ها را در ساختمان های امن و قابل سکونت اسکان دهیم. البته با نزدیکی زمان تعطیلی مدارس، شاید آنها را تاساخت خانه‎هایشان در مدارس اسکان دهیم.
پیری با بیان اینکه خوشبختانه شهرهای هیرمند در سیل اخیر دچار خسارت نشدند، افزود: پرداخت تسهیلات به شهروندان که خانه هایشان در سیل تخریب شد، آغاز شده است.
محمدعلی پیری پیش‌تر به میزان گفته بود: تعداد ۶۷۵ خانوار روستایی از ۱۵ روستا در شهرستان هیرمند، اسکان اضطراری داده شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c