شبکه اطلاع رسانی هرمز/ مرضیه سی سی پور، کارشناس هواشناسی هرمزگان ما با اشاره به ناپایداری شرایط جوی و دریایی در هرمزگان اظهار کرد: ناپایداری جوی و دریایی طی ساعات بعد از ظهر و شب در برخی نقاط استان قابل ملاحظه خواهد بود.
کارشناس هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه تا ساعات ظهر شرایط جوی و دریایی آرامی پیش بینی می شود، گفت: از ساعات بعد از ظهر تا شب با تاثیر امواج ناپایدار علاوه بر ارتفاعات استان از جمله بشاگرد، رودان، حاجی آباد، در مناطق مستعد مرکزی از جمله بندرعباس،خمیر و مناطق غربی مانند بستک رشد ابر، رگبار پراکنده باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.
سی سی پور تصریح کرد: در مناطق دریایی و جزایر خلیج فارس وزش باد قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت اما با توجه به تمرکز توده ناپایدار بارشی در مناطق مرکزی افزایش ابرناکی و افزایش لحظه ای سرعت باد در محدوده تنگه هرمز وقوع رعد و برق و تندباد لحظه ای سبب مواج شدن موقتی دریا خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه شرایط موقتی ناپایداری به تناوب تا روز جمعه کمابیش در ساعات بعدازظهر و شب ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: توصیه می شود با توجه به تقویت سامانه ناپایدار و ماهیت رگباری بارش از رفتن به مناطق مرتفع و توقف در حاشیه رودخانه های فصلی خودداری شود.
کارشناس هواشناسی هرمزگان خاطر نشان کرد: توصیه می شود با توجه به مواج شدن دریا طی ساعات شب شناورهای سبک، قایق های صیادی و تفریحی از ماندن روی دریا در این مناطق خودداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی