ایسنا/مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام از شروع اهداء سطل‌های کارتن پلاست مخصوص جمع آوری کاغذ درادارات،بانکها،مدارس و مهد کودکهای سطح شهر در راستای فرهنگ جداسازی زباله خشک از تر خبر داد.
«پیام قربانی» با اعلام این خبر، اظهار کرد:برای این طرح در مرحله اول 1000 سطل مخصوص کاغذ از جنس کارتن پلاست در نظر گرفته شده است که در سطح ادارات، بانکها مدارس و مهد کودک با هدف جداسازی کاغذ از زباله توزیع می شود.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ایلام با اشاره به اینکه اشاعه فرهنگ جداسازی پسماندها در تمام سطوح بسیار مهم و ضروری است، تصریح کرد: برای تولید یک تن کاغذ باید 17 اصله درخت تنومند قطع شود در حالی که با در اختیار گذاشتن سطل های کارتن پلاست به ادارات،بانکها، مدارس و مهد کودک و جداسازی آن و تحویل به ایستگاه های بازیافت کمک زیادی به چرخه تولید کاغذ می توان کرد و از قطع درختان تنومند جلوگیری می‌شود.
قربانی هدف از اجرای این طرح را حفاظت از محیط زیست، جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی و منابع طبیعی، کاهش حجم زباله‌های شهری و ارتقای سطح فرهنگ عمومی شهروندان در زمینه مواد قابل بازیافتی عنوان و تصریح کرد: طرح جمع آوری کاغذ از سطح شهر از دیگر برنامه های راهبردی این سازمان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a