صدا و سیما/کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: این ناپایداری در ارتفاعات شهرستان‌های بشاگرد، رودان، حاجی آباد، مناطق مستعد مرکزی مانند؛ بندرعباس، بندرخمیر و مناطق مستعد غربی مانند بستک محسوس خواهد بود.
مرضیه سی سی پور افزود: تا ساعات ظهر شرایط جوی و دریایی آرامی پیش بینی می‌شود، اما توصیه می‌شود با توجه به تقویت سامانه ناپایدار و ماهیت رگباری بارش از رفتن به مناطق مرتفع و توقف در حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری شود.
وی گفت: در مناطق دریایی و جزایر خلیج فارس وزش باد قابل ملاحظه‌ای نیست، اما با توجه به تمرکز توده ناپایدار بارشی در مناطق مرکزی افزایش ابرناکی و افزایش لحظه‌ای سرعت باد در محدوده تنگه هرمز در مناطقی مانند؛ بندرعباس، هرمز، لارک، قشم و لافت وقوع رعد و برق و تندباد لحظه‌ای سبب مواج شدن موقتی دریا خواهد شد.
این کارشناس هواشناسی گفت: توصیه می‌شود با توجه به مواج شدن دریا طی ساعات شب شناور‌های سبک، قایق‌های صیادی و تفریحی از ماندن روی دریا در این مناطق خودداری کنند.
سی سی پور افزود: این شرایط موقتی ناپایداری به تناوب تا روز جمعه بیشتر در ساعات بعدازظهر و شب ادامه خواهد داشت.
وی گفت: از لحاظ دمایی تغییرات قابل ملاحظه‌ای نخواهیم داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی