شبستان/ «علی اکبر کبیری» در جلسه هماهنگی، بررسی و نظارت بر فرآیند عرضه و توزیع مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی که امروز (چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت) در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد، بیان کرد: یکی از اقدامات اساسی در حوزه سازمان صنعت، معدن و تجاری برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان بود که این کار با همکاری سایر دستگاه ها اجرایی شد و قالب بر 104 واحد تولیدی کالاهای اساسی را با قیمت مصوب ارائه کردند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین ادامه داد: بحث قیمت خرما یکی از مشکلات بود که با همکاری اتاق اصناف و با دعوت از تأمین کنندگان خرما استان مقرر شد این محصول با قیمت تعاونی در بازار عرضه شود که در نمایشگاه این محصول با قیمت ۱۴ هزار تومان عرضه شد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات کمبود شکر است که یک هزار و ۱۴۱ تن شکر به استان اختصاص یافت و توزیع شد و به طور تقریبی ۲ هزار و ۵۰۰ تن هم در اردیبهشت ماه برای استان تأمین شد که با قیمت ۳ هزار و ۴۰۰ تومان برای مردم عرضه شد.
کبیری افزود: در حال حاضر دوگانگی قیمت در بحث شکر به وجود آمده که ۴۰۰ تومان افزایش قیمت از سوی دولت روند توزیع را کند کرد؛ از امروز به صورت گسترده حدود ۵۰۰ تن عرضه خواهیم کرد و معضل بحث کمبود شکر با توزیع به موقع رفع می شود.
وی خاطر نشان کرد: در هر زمانی در استان تصمیم خوبی گرفته شود، مشکلات هم در حوزه تولید کننده و هم مصرف کنندگان مرتفع شد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تأکید کرد: در بحث لاستیک هم افرادی در صدد ایجاد مشکل برای این حوزه بودند اما با اقدام به موقع از سوی صنعت این مشکل رفع شد و در حال حاضر ۲ جفت لاستیک به رانندگان خودروهای سنگین ارائه شده و برای این امر هم سامانه ای ایجاد شد.
در ادامه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین اظهار کرد: بر اساس بررسی های میدانی در بحث روغن خوراکی، شکر و کاغذ، شرکتها محدود شدند.
«محمود احمدی» یادآور شد: در بحث گندم با کمیته استانداری جلساتی برقرار و مقرر شد گندم از استان خارج نشود.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9