ایرنا/دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 15مرکز و انبار زیرزمینی مواد سوختی قاچاق صبح چهارشنبه در چند عملیات همزمان در حومه شهر زاهدان شناسایی و از آنها مقادیر زیادی سوخت قاچاق کشف شد که امکان افزایش این تعداد نیز وجود دارد.
محمد محبی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعدادی اتوبوس مسافربری، نفتکش و خودروهای سبک و سنگین که در قاچاق سوخت فعالیت داشتند توقیف و روانه پارکینگ شدند.
وی بیان کرد: شبکه بزرگ قاچاق سوخت در حومه زاهدان با این عملیات ها و اقدام ها متلاشی شد.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان تصریح کرد: متاسفانه بیشتر سوخت های قاچاق کشف شده در استان از سایر استان ها وارد می شود.
وی ادامه داد: سوخت قاچاق ابتدا در مراکزی دپو و سپس به روستاهای مرزی برای انتقال به کشورهای همسایه منتقل می شود.
استان سیستان و بلوچستان به سبب موقعیت خاص جغرافیایی و قرار داشتن در همسایگی دو کشور نیازمند سوخت (پاکستان و افغانستان) و تفاوت فاحش قیمت موادسوختی در 2 سوی مرز همواره مورد طمع قاچاقچیان و سودجویان بوده به طوری که موادسوختی قاچاق را از سایر استان ها به این استان منتقل و در انبارهایی در حاشیه شهرها و روستاهای مرزی دپو و سپس توسط قاچاقچیان داخلی و خارجی به آن سوی مرزها قاچاق می شود.
بر اساس برخی گزارش ها، روزانه حدود 5 میلیون لیتر سوخت از مرزهای این منطقه قاچاق می شود.
استاندار سیستان و بلوچستان چند روز پیش بر تشدید مبارزه با قاچاق سوخت در استان تاکید کرده بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c