ایرنا/ مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به انجام مطالعه طرح بهسازی مسیر سردشت - بوکان گفت: امسال این طرح وارد فاز اجرایی می شود.
مطالعه طرح بهسازی مسیر سردشت - بوکان انجام شد
ابراهیم مبارک قدم افزود: بهسازی و آسفالت راه روستایی «گوله» به «گندمان» به عنوان بخشی از مسیر ارتباطی سردشت به بوکان از جمله مهمترین بخش های اجرای این طرح به شمار می رود.
وی اظهار داشت: امسال همچنین 45 کیلومتر راه روستایی در سردشت احداث و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی در خصوص تکمیل و آماده سازی سایت مسکن مهر بیوران با 611 واحد مسکونی بیان کرد: در این باره توافق ویژه ای با شهرداری سردشت انجام شده تا با همکاری و مساعدت 2 طرف، تا هفته دولت امسال نیمی از این واحدها به بهره برداری برسد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اضافه کرد: علاوه بر آن، طرح جامع توسعه شهر سردشت با چشم انداز 10 ساله شهری تهیه می شود که در این راستا نقشه های شهری به روزآوری شده است.
مبارک قدم با بیان اینکه خروجی دوم شهر سردشت جزو طرح های تعریف شده برای حوزه راه و شهرسازی نیست، گفت: در این راستا موافقتنامه ای به نام این اداره کل ثبت نشده است ولی آمادگی داریم که در این موضوع با شهرداری همکاری کنیم.
وی افزود: ساختمان یادمان مصدومان شیمیایی سردشت یکی دیگر از طرح های فاخر این شهرستان بوده که شامل سالن بزرگی برای انجام مراسم است که ساختمان اصلی و تاسیسات جانبی آن به اتمام رسیده و محوطه سازی و چیدمان داخلی آن هم در حال اتمام است.
شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با عراق واقع شده و دارای 642 کیلومتر راه شامل 542 کیلومتر راه روستایی و 100 کیلومتر راه بین شهری است که از این میزان 209 کیلومتر آسفالت و 433 کیلومتر شوسه و خاکی است.
شهرستان بوکان و سردشت از شهرستان های جنوب آذربایجان غربی هستند و از راه خاکی و مالرو روستای گندمان سردشت با هم امکان ارتباط دارند.
این جاده از مبدا سردشت تا بوکان 100 کیلومتر است که حدود 11.5 کیلومتر آن در محدوده 2 شهرستان به صورت مالرو و در بخش بوکان حدود 10 کیلومتر نیز به صورت خاکی است که در سال گذشته عملیات ساخت آن شروع شد.
این مسیر روستایی یکی از مطالبات اصلی مردم 2 شهرستان بوکان و سردشت است که در سال های آتی ظرفیت های و توانایی تبدیل شدن به جاده بین شهری را دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b