برنا/با حضور موسوی معاون امور عمرانی استاندار کرمان، ایرانمنش مدیرکل امور روستایی استانداری و مسئولان محلی، کارخانه آسفالت شهرستان فاریاب با ظرفیت تولید روزانه 1500 تن افتتاح و از محور فاریاب _ زهمکان _ ارزوئیه و کارخانه طلای زرترشت این شهرستان بازدید شد.
با حضور دکتر آیت اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در سفر به فاریاب، کارخانه آسفالت این شهرستان به ظرفیت تولید روزانه ۱۵۰۰ تن از محل تسهیلات روستایی بانک سینا افتتاح شد.
این کارخانه با مجموع سرمایه گذاری ۱۰ و نیم میلیارد تومان شامل ۸ و نیم میلیارد تومان سرمایه شخصی و ۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی سینا به بهره برداری رسیده است و آمادگی تولید آسفالت در شهرستانهای فاریاب و همجوار را دارد.
این کارخانه توان تولید آسفالت برای حداکثر مسافت ۱۵۰ کیلومتر را دارد‌.
معاون استاندار کرمان همچنین از محور فاریاب _ زهمکان _ ارزوئیه به طول ۵۳ کیلومتر و با مجموع اعتبار ۲۹ میلیارد تومان بازدید کرد.
به گفته دکتر آیت اللهی موسوی، تاکنون ۱۶ میلیارد تومان این اعتبار تخصیص یافته که ۱۲ میلیارد تومان آن هزینه شده است.
وی افزود: در حال حاضر این پروژه پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی دارد که با تامین اعتبار کامل طی شش ماه آینده بهره برداری خواهد رسید و شهرستان فاریاب از بن بست خارج میگردد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در ادامه سفر خود به شهرستان فاریاب از روند احداث کارخانه طلای زرتشت بازدید کرد.
ظرفیت اسمی این کارخانه برداشت روزانه ۱۵۰ تن سنگ معدن با عیار ۳ تا ۵ گرم در هر تن است و امکان تولید ۴۰۰ گرم طلا در روز را دارد.
دکتر آیت اللهی موسوی با اشاره به اینکه این کارخانه طی یک ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، گفت: از فعالیتهای اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته که منجر به رونق و توسعه استان شود، حمایت میکنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00