باشگاه خبرنگاران/سرپرست فرمانداری کنارک گفت: پرونده یحیی کاروانی قاتل ۲ روحانی مولوی عبدالوهاب و حافظ محمد صالح ساکن بخش زرآباد این شهرستان در مرحله رسیدگی است.
ابابکر بلوچ در تشریح جزییات پرونده قتل دو روحانی اظهار داشت: پس از وقوع قتل در سال ۱۳۹۶ در شهر چابهار پرونده‌ای برای یحیی کاروانی در دادگستری چابهار تشکیل شده است.
وی افزود:، چون پرونده در مرحله رسیدگی است قاضی براساس وثیقه این فرد را در روز‌های گذشته آزاد کرده که سبب ناراحتی مردم و به ویژه خانواده مقتولان شده است.
وی بیان کرد: چون قاتل و مقتولان در حوزه بخش زرآباد شهرستان کنارک ساکن هستند سریعا این مورد را بررسی کرده و موارد نگرانی را به مسئولان قضایی و احتمال درگیری و وقوع قتلی دیگر گوشزد کرده ام.
وی ادامه داد: برخی از مردم و خانواده مقتولان مدعی اند که، چون یحیی کاروانی قاتل این ۲ روحانی وابسته به برخی نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی است رسیدگی به پرونده و صدور حکم بی نتیجه می‌ماند.
سرپرست فرمانداری کنارک تصریح کرد: متاسفانه به دلیل بی تدبیری مسئولان قضایی چابهار در آزادی قاتل در کمتر از ۲ سال از بازداشت و عدم صدو حکم، روز گذشته خانواده این ۲ روحانی اهل سنت و شماری از مردم زرآباد در مقابل دادگستری چابهار تجمع و پلاکارد‌هایی از عکس صحنه قتل و دست نوشته‌هایی را به نمایش گذاشته اند و سپس با عکاسی و فیلمبرداری و پخش آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی نارضایتی و بی اعتمادی به نظام و دستگاه قضایی را بیشتر کرده است.
مسئولان قضایی چابهار تا کنون در مورد این خبر اظهار نظر نکرده اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c