باشگاه خبرنگاران/مدیر جهاد کشاورزی ریگان گفت: محصول گندم در شهرستان ریگان ۲۰ درصد افزایش یافت.
حمید فرامرزی گفت: برداشت گندم در شهرستان ریگان از ۲۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شد.
وی افزود: به دلیل شرایط آب وهوایی مناسب در این شهرستان محصول گندم ریگان ۲۰ درصد افزایش یافت که پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۷ هزار تن محصول برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی ریگان تصریح کرد: امسال کشاورزان ریگانی نیز به توصیه‌های کارشناسان توجه کردند که این امر نیز بر رونق محصولشان افزوده است.
فرامرزی بیان داشت: جهاد کشاورزی نیز برای خرید تضمینی محصول گندم کشاورزان ریگانی نیز اقداماتی را نیز انجام داده است.
وی افزود اکثر گندم شهرستان ریگان به دلیل کیفیت ومرغوبیت خود مصرفی می‌باشد که مازاد آن به سوله‌های استان ارسال می‌ شود.
کارشناس زراعت وباغبانی جهاد کشاورزی ریگان نیز گفت: در شهرستان ریگان ۴ رقم گندم کشت شده است که این ارقام مقاوم به خشکی در این شهرستان بودند.
موسی زاده بیان داشت: گندم کشت شده در شهرستان از زمان کشت تا برداشت به صورت مکانیزه ونظارت کارشناسان جهاد کشاورزی در این شهرستان صورت گرفت.
مدیر کمیته امداد ریگان گفت: همزمان با آغاز برداشت محصول گندم در ریگان زکات این محصول از کشاورزان گندم کار ریگانی جمع آوری می‌شود.
رکن آبادی با اشاره به استقبال خوب گندمکاران ریگانی در زمینه پرداخت زکات افزود تا کنون بیش از ۱۵۰ میلیون تومان زکات از گندمکاران ریگانی دریافت شده است.
وی بیان داشت: زکات جمع آوری شده در شهرستان ریگان صرف مستمندان وفقرا در این شهرستان خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00