آنا/معاون سازندگی بسیج دانشجویی کشور گفت: با همت گروه‌های جهادی ۲۰ هکتار از انجیرستان‌های لرستان که در سیل آسیب دیده بود، پاکسازی شد.
صادق مفرد گفت: پس از وقوع سیل در لرستان و همراه آوردن حجم زیادی از گل‌ولای علاوه بر مدفون شدن خانه‌ها زیر گل به باغات انار و انجیر این استان نیز آسیب‌هایی وارد شد که بر اساس ارزیابی‌های اولیه ۸۰ هکتار از انجیرستان‌های شهرستان معمولان دچار مشکل شده و در معرض نابودی هستند.
وی افزود: یک‌صد نفر از جهادگران مشغول پاکسازی انجیرستان‌های منطقه بودند، با فراخوانی که صادر شد اکنون ۵۰۰ جهادگر مشغول خدمت‌رسانی هستند.
معاون جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی اشاره کرد: با تلاش جهادگران تا کنون ۲۰ هکتار از این باغ‌ها پاک‌سازی شده‌اند و روند خدمات‌رسانی به سایر باغات نیز ادامه دارد اما در صورت وجود امکانات پشتیبانی روند خدمات سرعت می‌یابد. مفرد بیان کرد: تا کنون آستان قدس رضوی پای کار آمده و با تامین مواد غذایی برای جهادگران در پیشبرد پاک‌سازی باغ‌ها کمک شایانی کرده است، جهاد کشاورزی منطقه نیز تعداد محدودی ماشین‌آلات در اختیار جهادگران گذاشته است.
وی عنوان کرد: همانطور که قبلا هم اعلام کرده بودم برای نجات این باغ‌ها به تجهیزات عمرانی و خودروهای لجستک احتیاج است؛ امیدواریم این تجهیزات نیز تامین شود تا معیشت مردم منطقه نجات یابد؛ آستان قدس رضوی در این بخش نیز قول مساعد برای اجاره تعدادی ماشین‌آلات را داده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی