آنا/دهیار روستای مکران گفت: مردم روستای سیل‌زده مِکران ۳ واقع در شهرستان شوش در وضعیت اسفباری به سر می‌برند در حدی که حتی آب خنک آشامیدنی برای مصرف ندارند.
صالح لطیفی با بیان اینکه مردم سیل‌زده در روستای مِکران۳ شهرستان شوش وضعیت اسفباری دارند، گفت: ۹۲ خانواده در این روستا ساکن هستند که بیش از ۴۰۰ نفر می‌شوند و همگی در چادرهای هلال احمر و زیر حرارت آفتاب سوزان هستند.
وی توضیح داد: در حال حاضر این روستا موتور و روشنایی دارد اما به دلیل خراب شدن راه‌های دسترسی نمی‌توان امکانات رفاهی را به روستا منتقل کرد.
دهیار روستای مکران اضافه کرد: یک چادر اجتماعی ۱۶ نفره با کولر گازی برای مردان و یکی هم برای زنان و کودکان برپاشده ولی تأثیری در روند زندگی مردم آواره ندارد، زیرا حرارت آفتاب بر آن غلبه دارد.
لطیفی توضیح داد: در این مناطق با وجود گرمای طاقت‌فرسا آب‌ خنک وجود ندارد و مردم توانایی پختن غذا را در آنجا ندارند اما مهم‌تر از همه این‌ها این است که به دلیل مشکلاتی که مردم با آن روبه‌رو هستند روحیه‌ای برای تحمل این شرایط ندارند.
وی ادامه داد: جاده دسترسی از روستا به شهر خراب است زیرا پیمانکار جاده‌سازی پولی نگرفته است و کار نمی‌کند.
دهیار روستای مکران اضافه کرد:‌ سپاه اقدام به آوردن کانکس‌های ۱۲ متری کرده است اما ازآنجاکه جاده دسترسی خراب است و آوردن هر یک کانکس چند روز زمان می‌برد خدا می‌داند با این اوضاع چقدر زمان خواهد برد تا این کانکس‌ها به روستا منتقل شوند.
لطیفی خاطرنشان کرد: مشکل عمده مردم در این منطقه گرمای طاقت‌فرسا و حضور مردم در چادر است که شرایط را برای مردم بسیار سخت کرده است
وی اظهار کرد: تفاوت سیل خوزستان با سیل دیگر مناطق کشور این بود که در خوزستان سیل تدریجی رخ داد و به همین دلیل میزان خسارت بسیار افزایش پیدا کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی