باشگاه خبرنگاران/فرمانداری شهرستان حمیدیه خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر آبگرفتگی ۸ روستا در اسن شهرستان را تکذیب کرد.
به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان حمیدیه، خبری مبنی بر درگیری ۸ روستای مسیر خسرج با سیلاب در یکی از سایت‌های خبری منتشر شده صحت ندارد و تگذیب می‌شود.
براساس این گزارش، تنها روستای حمدان سلجه به دلیل موقیعت جغرافیای همچنان دچار آبگرفتگی است و از روز گذشته با کاهش دبی آب کرخه عملیات خروج آب با بازگشایی یک مسیر در سیل بند روستا آغاز شده است.
همچنین عملیات آهک‌پاشی و پاکسازی معابر روستا‌ها انجام شده و اغلب اهالی روستا‌هایی که به دلیل سیلاب در جنگل مستقر بودند به خانه‌های خود بازگشتند و تنها اهالی روستای حمدان سلجه در کنار جاده نزدیک روستا چادر زده اند که یک محل جهت اسکان موقت آن‌ها مشخص گردید. البته تعدادی از خانوار‌های روستایی در اردوگاه ثامن اسکان دارند که درحال بازگشت به منازل خود هستند.
همچنین مسیر ۴۰ کیلومتری جاده مسیر خسرج بازگشایی شده است، البته این مسیر دچار خسارت‌های زیادی شده که پیش از بازگشایی جاده، اهالی از جاده شنی رفت وآمد می‌کردند.
براساس اعلام روابط عمومی فرمانداری شهرستان حمیدیه، پرداخت تسهیلات بلاعوض ۳۰ تا ۵۰ میلیونی ریالی معیشتی به روستا‌های سیل‌زده و مراحل تکمیل مدارک تسهیلات بلاعوض و با سود کم بهره منازل تعمیراتی و احداثی همچنین خسارات زمین‌های کشاورزی نیز آغاز شده است و اولین شهرستان در استان است که تسهیلات بلاعوض معیشتی آن درحال پرداخت است.
علاوه بر این، کمک‌های غذایی از قبیل آرد، پکیج غذایی و بهداشتی، آب بسته‌بندی شده، خدمات پزشکی و روشنایی و حتی علوفه دام بین سیل زدگان توزیع شده است.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان حمیدیه، ضمن ارج نهادن به فعالیت رسانه ها، از فعالان عرصه خبر و رسانه‌ خواست در درج اخبار دقت لازم را بعمل آورند و از نشر اخبار غیرواقعی پرهیز نمایند.
روابط عمومی فرمانداری شهرستان حمیدیه آمادگی پاسخگویی، همکاری و تعامل را در این رابطه دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی