ایرنا/مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های باران سنجی تا صبح امروز پنجشنبه از 46 ایستگاه هواشناسی و باران سنجی سطح استان بارندگی گزارش شده است.
محسن حیدری اظهار داشت: میزان بارش های رگباری گزارش شده از 12 ایستگاه هواشناسی و باران سجی سیستان و بلوچستان بین 10 تا 30 میلی متر بوده است.
وی افزود: همانطور که انتظار می رفت تمرکز فعالیت این سامانه بارشی در شهرستان های نیکشهر، قصرقند، راسک، مهرستان، سراوان و ایرانشهر و بخش هایی از نواحی جنوب شرق رخ داد به طوریکه از ایستگاه های هیچان از توابع نیکشهر 29، پیشین سرباز 28.7 و قصرقند 23 میلی متر بارش گزارش شده است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ریزش شدید طی بازه زمانی کوتاه در موقعیت مکانی کوچک از ویژگی های بارش های همرفتی و رگباری در فصل بهار و تابستان است که به طور معمول از ابرهای همرفتی کومولونیمبوس ناشی می شود.
وی بیان کرد: این توده های باران زا دارای انرژی زیادی هستند که علاوه بر ریزش رگبار باران، در اغلب مواقع با تندبادهای شدید، رعد و برق و تگرگ نیز همراه است.
حیدری به تاثیر مثبت فعالیت سامانه بارشی فعال در سیستان و یلوچستان در تقویت منابع آب اشاره کرد و گفت: اگرچه با یک بارندگی خشکسالی انباشته استان جبران نمی شود اما ریزش های کنونی ضمن بهبود بخشیدن به شرایط جدول دریافت بارش، بخشی از منابع آب منطقه بویژه سفره های آب زیرزمینی را تقویت می کند.
وی به وضعیت جوی پیش روی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: بر اساس خروجی مدل های پیش یابی، همچنان امروز و فردا نیز بارش های رگباری همراه با تندبادهای شدید، رعد و برق و تگرگ در نواحی مرکزی و جنوب شرق استان انتظار می رود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از اواخر وقت امشب با تشدید وزش بادهای جنوب شرق تا جنوب غرب دریای عمان از عرض های پایین تر مواج و متلاطم خواهد شد که این شرایط به سواحل جنوب استان نیز کشیده می شود.
وی خاطرنشان کرد: با وجود مواج شدن دریای عمان توصیه می شود دریانوردان جنوب بویژه قایق های سبک جوانب احتیاط را رعایت کنند.
حیدری ادامه داد: تا روز یکشنبه شرایط برای وقوع رگبارهای پراکنده، رعد و برق، تندبادهای لحظه ای در سواحل فراهم است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی