صدا و سیما/رئیس جهاد کشاورزی خوزستان گفت: ۶۰میلیارد تومان خسارت به کشاورزان استان پرداخت شد.
کیخسرو چنگلوایی افزود: این میزان پرداخت مربوط به سیل پارسال و بخشی از خسارت سیل فروردین ماه امسال است.
وی ادامه داد: در سیل اخیر 224هزار هکتار دچار آبگرفتگی، بیش از 50 هزارهکتار دچار خواب افتادگی، چهار هزار و 500دام سبک و سه هزار راس دام سنگین و 55هزار طیور تلف و 681کندو دچار آسیب و بیش از 2میلیون ماهی تلف شدند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه پارسال به علت کمبود آب کشت برنج ممنوع بود اظهار داشت: امسال به علت بارش های گسترده و وجود آب ممنوعیت الگوی کشت برنج برداشته شده است.
چنگلوایی تاکید کرد: خسارت به بیمه شدگانی که در سیل95 دچار خسارت شده اند پرداخت و به افرادی که بیمه نشده است پرداختی صورت نگرفته و به جز محصول گندم شعییبه شوشتر که طبق مصوبه مدیریت بحران به تعاون روستایی استان اجازه داد برای مصرف خوراکی دام آن را خریداری کنند.
وی اظهارداشت:در تاریخ کشورمان برای نخستین بار خسارت سیل به بیمه شدگان و افرادی که محصول خود را بیمه نکرده اند پرداخت می شود.
رئیس خانه کشاورز خوزستان نیز در این گفتگو گفت: فقط 20درصد خسارت سیل95 به کشاورزان پرداخت شده است.
اسدی افزود: بنا بر اعلام مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان 481میلیارد تومان خسارت سیل در سال95 بوده است که فقط 20درصد این مبلغ به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شده است.
سواری، رئیس انجمن برنج خوزستان نیز تاکید کرد: به علت ممنوعیت و کاهش محصول برنج در خوزستان برخی از کارخانجات شالی کوبی استان در آستانه تعطیلی و کاهش تولید شده اند.
وی اظهارداشت: امسال به علت بارش های فراوان ممنوعیت الگوی کشت برنج وجود ندارد و از کشاورزان می خواهیم ضمن استفاده از الگوی خشکه کاری و صرفه جویی در آب برنج را کشت کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی