صدا و سیما/رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تحصیل 10 دانشجوی افغان در دانشکده پیراپزشکی بیرجند براساس تفاهم نامه سال گذشته این دانشگاه با دانشگاه کشور افغانستان، 5 دانشجوی رشته کارشناس آزمایشگاه از کشور افغانستان برای گذراندن دوره تکمیلی به مدت 6 ماه در این دانشکده، حضور دارند.
آقای ملکانه با بیان اینکه 5 نفر دیگر هم به صورت ترکیبی و آنلاین با استقرار در دانشگاه کاتب هرات افغانستان از تدریس اساتید دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بهره مند می شوند، افزود: این افراد دانشجویان کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی اند که دروس تئوری را به صورت آنلاین و مجازی آموزش می بینند و سپس به ایران آمده و دروس عملی را به صورت حضوری فرا می گیرند.
وی گفت: مدرک کارشناسی این افراد از سوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صادر خواهد شد و این روش آموزش مختص دانشجویان خارجی دانشگاه است و دانشجویان داخلی دانشگاه به صورت حضوری از این آموزشها بهره مند می شوند.
ملکانه همچنین از پذیرش دانشجوی ارشد در رشته هماتولوی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سال تحصیلی 98_97 خبر داد و گفت: هم اکنون 7 دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7