باشگاه خبرنگاران/مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان گفت: فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان به بهره برداری رسید.
حیدر هادی‌زاده گفت: با افتتاح و بهره برداری فاز نخست این پروژه ۱۰ زیرمجموعه شهرداری و SERVCO طرف قرارداد شهرداری به یکدیگر متصل می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه شبکه فیبرنوری به دلیل در اختیار قراردادن پهنای باند مناسب و پایدار امکان برقرار ویدئو کنفرانس را فرهم می‌نماید که با استفاده از این امکان دیگر نیاز نیست همه مدیران و معاونان برای برگزاری یک جلسه در ساعت مشخص در جایی واحد حضور داشته باشند افزود:بلکه هر زمان نیاز شد شهردار از محل دفتر خودشان می‌توانند هم به صورت صوتی و هم تصویری با کیفیت بالا با معاونان و مدیران خود مرتبط شوند.
هادی زاده افزود: فیبر نوری شهری به طول ۶ کیلومتر اجرا شده که ۴ کیلومتر مسیر اصلی و ۲ کیلومتر انشعابات از مسیر اصلی به مراکز تحت پوشش شبکه فیبر نوری است و مراکزی که به این بستر وصل شده اند امکان استفاده از تمامی سامانه‌های موجود به صورت امن و پایدار را خواهند داشت. چرا که امنیت بالایی در این زمینه داریم.
وی همچنین از راه اندازی تماس صوتی و تصویری بر بستر فیبر نوری خبر داد که نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های جاری شهرداری خواهد داشت.
وی گفت: همچنین هوشمندسازی شهر یکی از مسایل و دغدغه‌های مجموعه جدید مدیریت شهری بوده و سازمان فاوا به عنوان متولی امر و یکی از اعضای کمیته تخصصی کرمان هوشمند، حرکت اصولی و با برنامه به سمت شهر هوشمند به معنای واقعی را در دستور کار خود قرار داده است.
وی بابیان اینکه تغییرات صورت پذیرفته در وب سایت گفت: یکی از موضوعاتی که در شهر هوشمند اهمیت دارد شهروند هوشمند است و در همین راستا در وب‌سایت جدید علاوه بر محل ارائه خدمات، محلی برای ارائه آموزش‌های شهروندی نیز در نظر گرفته شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00

آپديت جديد تو راهه
coming soon آگهی